Miks kõik kulmuvärvid ei värvi nahka?

Miks kõik kulmuvärvid ei tooni (kulmude all olevat) nahka pikaks ajaks? – Küsimus on väga huvitav ja asjakohane.
Vaatleme vastust antud küsimusele koos allpool…

Kui pakume klientidele kulmuhooldusi, on oluline teada, millist tüüpi nahaga meil üldse tegemist on –
ehituselt jaotatakse nahk kolme ossa:

  • pealisnahk ehk epidermis
  • pärisnahk ehk dermis
  • nahaalune rasvkude

Kulmumeistritena tuleb ennekõike silmas pidada epidermise (naha pealmine kaitsev kiht, marrasnahk) paksust ja karvakasvu tihedust.
Epidermis koosneb neljast kihist: sarvkihist, sõmerkihist, ogakihist ja põhjakihist. Epidermis uueneb umbes 30 päevaga.
Sarvkihi moodustavad tuumadeta keratiini sisaldavad rakud. See naha kiht on paksem taldadel ja peopesadel, õhem kulmudel ja suguelunditel. 

Pärisnahka läbivad lümf, siin paiknevad karvafolliikulid, higinäärmete juhad ja rasunäärmed. Peopesadel ja jalataldadel rasunäärmeid ei ole. 
Nahapinna ph on 5,0 – 6,0, mis aitab neutraliseerida keemilisi aineid ja hävitada mikroobe. Sama toimet avaldavad ka rasu ja higinäärmed, seerärast liigne pesemine nõrgestab naha kaitsefunktsioone.
Naha pinnal higi ja naharasv segunevad ja moodustavad nn. vee – rasva emulsiooni õhukese kihi, mis aitab säilitada normaalset nahapinna füsioloogiat. Nii higi kui rasunäärmete tööd reguleerivad närvisüsteem, suguhormoonid, harknääre ja neerupealiste koor.

Lõppude lõpuks me ei anna ju pigmenti mitte ainult karvadele vaid tihti ka nahale. Kuid kulmuvärvide eesmärk on siiski värvida kulmukarvasid ja kui me värvime ka nahka, siis see on rohkem nagu boonus.

Rasuse naha korral töötavad rasunäärmed aktiivselt ja tekitavad naha lipiidse kaitsekihi – sellest tulenevalt ei hoia ka rasune nahk värvi pigmenti ning värvi tuleb nahalt väga kiiresti maha. Kuiva- ja “normaalse” naha korral on püsivus ka parem. 

*Oluline on valida õige valmistamisviis ja õige naha rasust- ja õlidest eemaldamise – korralik eelhooldus on siinkohal väga oluline- millest paljud ei tea.
Selleks:
*Eemaldage naha surnud kiht – kasutage spetsiaalseid kulmu- või ensüümkoorijat, et teha epidermisele õige koorimine.
*Kasutage peale koorimist (ripsmepikenduste, näopesu) spetsiaalseid vahtusid;
*Kasutage kulmude pikaajaliseks pigmenteerimiseks geelvärve (nagu näiteks Elan (Ukraina), Bronsun (Venemaa) ja Thuya (Hispaania))- antud värvid püsivad nahal kauem kui teised pigmendid.

Kui ei soovi pikaajalist pigmenteerimist nahal, kasutage kreemvärvi nagu My Lamination, mis ei jää väga kergesti nahala kõikidele klientidele (NB! Kuid osadel klientidel jääb nahale super hästi!).

Kui teil on vaja kulmude laiendamiseks või vormi taastamiseks (rekonstrueerimiseks) teha protseduur – valige hübriid või geelvärvid!
Mõndade kulmuvärvide brändid jäävad nahale paremini, mil teised võibolla üldse või ehk 2-3 päeva – tulemus sõltub paljuski pigmentidest, mis on värvide sees kasutatud ning ka pea igal värvil on oma õhukäes oksüdeerumise aeg, peale kandmise viis jms. Kui kannate valet tehnikat tehes kulmudele ja ei lase korralikult oksüdeeruda – on tulemuseks ka laiguline (nagu leopard) või totaalselt nahalt puudulik värv. 

Soovite rohkem teada, registreerige end meie koolitustel. 
Lisaküsimuste korral vastame neile meeleldi kirjutades meile SIIA 

Leave a Reply